برای تشویق تیم ملی مقابل قطر دوستانم رفته بودند  ورزشگاه آزادی.

 میزان نفرت از عرب های حاشیه خلیج فارس بین جوانان و نوجوانان شگفت انگیز  است. رکیک ترین فحش ها را به زبان فارسی! نثارشان می کنند اما وقتی تیم نتیجه نمی گیرد شروع می کنند:یا علی مدد! یا زهرا. اگر قرار به نزدیکی قومی و هم خونی و همزبانی باشد که این دو بزرگوار اول باید بروند به یاری قطر و عراق و عربستان و...

همان دهان های پر از فحش جنسی و نژادی در یک دقیقه مومن و دیندار می شوند. شک ندارم خیلی از همین بچه ها اسم نوشته اند که امسال پیاده بروند کربلا.

من فکر می کنم نه آن فحاشی های هوشیارانه است و نه این التماس دعاها. بعید است اصولا" خدا و ائمه خودشان را قاطی بازی فوتبال و درگیر آفساید و پنالتی بکنند. اما اکثر جمعیت در ورزشگاه با چنان الفاظی عرب ها را خطاب قرار می دهند که تن آدم می لرزد.

از طرف دیگر رویای خیلی از همین طبقه سفر به دبی است. حتی به قیمت لخت کردن شان در فرودگاه و رفتارهای شماتت بار با مجوس جماعت! چطور می شود مدام به ننه بازیکن عرب اشاره کرد بعد با ولع مشتاق سفر به آنجا بود؟

چند نفر پلاکاردی با عکس سردار قاسم سلیمانی آورده بودند با نوشته: القطریون الفراارررر! تلفیق سیاست و جنگ و فوتبال با همدیگر از طرف کسانی که عاشق افسانه ها هستند و تشنه داشتن قهرمان.این کار حمایت از مرد میدان جنگ نیست. تخفیف دادنش تا سر حد یک نزاع چاله میدانی است. چرا کسی جلوی این رفتارها را نه تنها نمی گیرد بلکه احتمالا" یواشکی می گویند: ایول! دمتون گرم بروبچ!

چند روز پیش ما برای پیروز شدن هر کاری کردیم. فحش جنسی دادیم. توهین نژادی کردیم. به چشم دروازه بان شان لیزر انداختیم. موقع پخش سرود ملی شان هیاهو کردیم، در رسانه هایمان آنها را بی هویت لقب دادیم و...اما هنوز اصرار داریم که مرام فقط جهان پهلوان تختی و "تفو بر تو  ای چرخ گردون تفو" که به عرب جماعت رفاه مادی داده. اگر همین برخورد را در دیدار برگشت با ما بکنند آنوقت ناله و شیون می کنیم که "ز شیر شتر خوردن و سوسمار" ببین کارشون به کجا رسیده که دارند ما فرزندان کورش را تحقیر می کنند. چون ما فرق داریم. ما نژاد آریایی هستیم!! گل سرسبد آفرینش که کیروش را هم شبیه خودمان کرده ایم!

اگر می خواهیم دنیا به ما احترام بگذارد باید به دنیا احترام بگذاریم. خندیدن به ابعاد جغرافیایی جیبوتی، منوی غذایی عرب ها و قیافه رنگ پریده مردم سریلانکا و ... نشان می دهد ما هنوز برای متمدن شدن نیازمند "تمرین" هستیم.





گروه {بَـــچِّــــه هِیـْــئَتـــیٰ}

کانال تلگرام:bache_heiaty@

اینستاگرام:bache.heiaty@

وبلاگ:www.bache-heiati.blog.ir